witamy na stronie: www.kojec.com.pl  

zadzwoń a my zaproponujemy najlepsze rozwiązanie i cenę w godz. 8-22  tel.  602 644 701

   e-mail: biuro@kojec.com.pl    

Montujemy również zimą i dni wolne od pracy - bo w tedy nasi klienci mają czas zająć się swoją posesją.

PROFESJONALNY Kojce modułowy ocynkowane OGNIOWO 25 lat zabezpieczenia antykorozyjnego I PRZED MOCZEM PSA

oto opis technologii cynkowania ogniowego nasze elementy najpierw są spawane w gotowe ramy i potem cynkowane.

Cynkowanie ogniowe zapewnia ochronę konstrukcji metalowych przed korozja na okres minimum 25 lat. Znane są jednak przypadki, kiedy ocynkowane konstrukcje przez 50 lat były świetnie zabezpieczone przed korozją, a trwałość ich powłoki antykorozyjnej szacuje się na kolejne pół wieku. Ten czas jest zależny od środowiska, w którym dana konstrukcja się znajduje; im bardziej agresywne, tym częściej trzeba odnawiać ochronę antykorozyjną. Trwałość ochrony antykorozyjnej uzyskuje się dzięki odpowiedniej grubości powłoki ocynkowanej , wynoszącej od 80 do 120 µm. W procesie cynkowania ogniowego zachodzi proces trwałego i nierozerwalnego połączenia powłoki ze stalą. Powłoka utlenia się w tempie 2µm na rok, zatem w środowisku o średniej agresywności jej trwałość jest kilkakrotnie wyższa od każdej powłoki malarskiej. Dzięki ochronie, którą daje powłoka cynkownicza, proces niszczenia zachodzi znacznie wolniej, co przekłada się na o wiele dłuższy okres eksploatacji zabezpieczonych konstrukcji. Cynkowanie ogniowe jest w porównaniu z innymi metodami zabezpieczenia antykorozyjnego stali najtańsza i najbardziej skuteczna.  Jeśli w grę wchodzą większe elementy, konieczny będzie kontakt z obsługą cynkowni. W przypadku konstrukcji z zastosowaniem rur konieczne jest zabezpieczenie wszystkich styków i szczelin za pomocą spoin ciągłych, by zapobiec wyciekowi kwasu lub topnika na ocynkowaną powierzchnię. Jeśli obrabiane są elementy stalowe wykonane z profili zamkniętych, trzeba przewidzieć otwory o właściwej wielkości i lokalizacji. Dzięki temu możliwy będzie dostęp i odpływ cynku jak również odprowadzenie powietrza i popiołów z miejsc zajętych przez cynk. Nasza firma gwarantuje Państwu najwyższą jakość wykonania tej i innych usług. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, by nasi klienci nie byli zmuszeni do składania jakichkolwiek reklamacji. Doradzimy Państwu w wyborze odpowiednich materiałów i zadbamy, by od strony technicznej wszystko zostało wykonane należycie.


Konstrukcje cynkowane ogniowo są zabezpieczone przed korozją w trwały sposób i w zależności od środowiska minimalny okres wynosi 25 lat. Taki czasookres dotyczy jednak środowiska bardzo agersywnego. Znane są przypadki konstrukcji, których powłoki antykorozyjne przez 50 lat w pełni zabezpieczały stal przed korozją, których użyteczność szacuje się na dalszych 50 lat. Taka wysoka trwałość uzyskuje się dzięki odpowiedniej grubości powłoki cynkowniczej, która wynosi od 80 do 120 µm. Podczas cynkowania ogniowego zachodzi proces nierozerwalnego połączenia powłoki ze stalą. Powłoka ta utlenia się przeciętnie 2 µm rocznie. W związku z powyższym, w środowisku o średniej agresywności, jej trwałość jest kilkakrotnie dłuższa od każdej powłoki malarskiej.

Koszt zabezpieczenia antykorozyjnego i eksploatacji

W przypadku powłoki cynkowniczej, procesy niszczenia zachodzą znacznie wolniej. W konsekwencji prowadzi to do zdecydowanie dłuższego czasu jej eksploatacji. Spośród wielu stosowanych obecnie metod zabezpieczenia antykorozyjnego stali, cynkowanie ogniowe jest metodą najtańszą i najbardziej skuteczną.


Usługi cynkownicze metodą ogniową wykonywane są zgodnie z normą PN-EN 1461-2000, będącej tłumaczeniem niemieckiej wersji językowej normy EN ISO 1461-1999.

 

Na życzenie klienta wystawiamy świadectwo jakości na zgodność powłoki cynkowniczej z normą.

Ogólne uwagi dotyczące konstrukcji cynkowanych ogniowo.

W konstrukcjach np. z zastosowaniem rur powierzchnie styku łączone muszą być na całym obwodzie spoinami ciągłymi bez pozostawiania szczelin do wnikania cieczy, ponieważ nieszczelnośc powoduje wyciek kwasu lub topnika na ocynkowaną powierzchnię.
Fotografia obok ilustruje wyciek spowodowany niszczelnym spawem.Przykładowa konstrukcja z wspawanymi wzmocnieniami kątowymi z przewidzianymi prawidłowo otworami na odpływ cynku.


 

Minimalne średnice otworów technologicznych (odpowietrzających) w zależności od profilu i wielkości przekroju kształtowników.

W przypadku fabrykacji stali z profili zamknietych, należy przewidzieć otwory o właściwej wielkości i lokalizacji, umożliwiające dostęp i odpływ cynku oraz odprowadzenie powietrza i popiołów z miejsc zajętych przez cynk. Brak otworów może spowodować eksplozję w wannie z cynkiem oraz brak ochrony od wewnątrz jeśli cynk nie będzie miał dostępu do tej powierzchni. Przy braku otworów obsługa cynkowni zmuszona jest do ich wykonania, lecz w gotowym elemencie są one trudniejsze do wykonania w pobliżu przżądów mocujących, co może spowodować wysokie koszty jednostkowe na jeden otwór.
Wielkości otworów ilustruje tabela poniżej.


W normalnych warunkach nie ma potrzeby zatykania tych otworów po cynkowaniu elementów, ponieważ przepływ powietrza przez profil zamknięty zapewnia najlepsze warunki do długotrwałej ochrony wewnętrznej powłoki cynku. Jeśli istnieje konieczność zatkania otworów odpowietrzających, na przykład aby uniemożliwić dzieciom bawiącym się na boisku szkolnym uwięzienie palców w tych otworach, należy zastosować plastikowe lub aluminiowe zaślepki stożkowe.